Kristýna Janáčková: Z MÁMY POUTNÍKEM

banner_pout

Koupit knížku

Je opravdu poutní cesta do Santiaga de Compostela tou zázračnou a nezapomenutelnou, jak se o ní tvrdí? Skutečně se na ní dějí zázraky, jak všichni říkají? Je vůbec možné, že vás může změnit? A vskutku díky ní začnete věřit na anděly...?

Tato kniha je velmi intimním příběhem o ženě, která se rozhodla zanechat doma své tříleté dítě a svého muže, aby se vydala na poutní cestu s cílem najít opět samu sebe a uzdravit vše, co jí tížilo a komplikovalo být dobrou matkou a ženou. Kniha je nejen o poznání a uvědomění si, o potkávání andělů v podobě lidí, o zázracích, které se dějí, o poselství, která pomáhají, o snech, které se plní, ale i o smutcích, trápeních, radostech i různých kuriozitách, které vás na této cestě můžou potkat. Protože nic se neděje náhodou. Natož na této pouti.

 

Autorkou knihy je populární herečka Kristýna Janáčková.

Její příběh dokreslují poutavé fotografie i výstižné ilustrace.

 

Ukázka z knihy:

Kdo jsem. Jmenuji se Kristýna Janáčková. Jsem herečka. Divadelní, seriálová, filmová. A také „intuitivní“ cestovatelka.

V květnu roku 2017 jsem se vydala s Lucií na poutní cestu do Santiaga de Compostela. Můj prvorozený syn měl tehdy tři roky, a tak jsem se mohla z domova vzdálit pouze na 14 dní. Proto jsem se vydala na cestu portugalskou, která činí 254 kilometrů. Jelikož jsme však měly s Lucií talent zabloudit i tam, kde to nebylo možné, jsem si jistá, že jsem ušla tak 300 kilometrů. Minimálně.

Myšlenka na tuto pouť zrála v mém srdci hodně dlouho, ale vždy jsem si našla hned několik důvodů, proč se na ni nevydat, až mi zkřížila cestu Lucie a řekla: Pojď. A já šla. Nedovolila jsem už své hlavě, aby vymýšlela další nesmyslné důvody s jasným cílem odradit mě.

Cesta si mě zkrátka zavolala. A já jsem ji poslechla. Pomalu mi končila tříletá mateřská, při které jsem byla zcela oddána svému synovi a zapomněla jsem na sebe. Přestala jsem vnímat, kdo jsem a co od svého života čekám. Jaká je má cesta a co bych si přála na ní zanechat. Nyní nastal ten správný čas začít myslet na sebe. Především na sebe. Pracovat na sobě. Nalézt svoje vnitřní Já, které bylo ukryto v mém nitru, a uzdravit jej. Začít naslouchat svému srdci. A to nejen teď, ale každý den. Každou chvíli. V každý moment mého žití.

Poutní cesta do Santiaga de Compostela byla počátkem všeho. Po ní ještě následovaly další cesty, například Bosna a Hercegovina a bosenské pyramidy a můj srdcový Tibet. Pak Tisková zpráva Právě vychází se mi narodil druhý syn a já se opět ocitla na mateřské. Tentokrát jsem se však neztratila, nezapomněla jsem na sebe. Naopak. Stále na sobě pracuju, abych zůstala sama sebou. K tomu si vizualizuju poutě, které si mě pomalu volají. A proč se cítím být intuitivní cestovatelkou? Protože neplánuji. Jen si napíšu hlavní body, kterých si přeji na své cestě docílit, a pak se nechávám unášet na vlnách své intuice, díky čemuž zažívám krásné věci, které by mě jinak nepotkaly a které se stávají právě těmi nejdražšími momenty, jež mi pomáhají v mém osobním růstu a ukazují mi ten správný směr...

Zpět do obchodu