Můj příběh

 

Můj profesní příběh se začal psát někdy kolem roku 1997, když mi bylo třináct let. Začínala jsem si budovat vztah k manikúře díky své mamince, kterou jsem od mala pozorovala při péči o její nemocné nehty. Postupně jsem přebírala její návyky a dovednosti, abych jí mohla s péčí pomáhat. V té době už jsem samozřejmě pečovala i o sebe a postupně mi docházelo, že tenhle zájem není jen starostí a touhou pomoct mámě s péčí o nemocné nehty, ale mou opravdovou vášní.

 

Už od mala mě bavila péče o nehty

Na střední škole mě ze všech oborů nejvíc bavila právě péče o přírodní nehty a jejich okolí. Obor manikúry se doslova stával mým denním chlebem. Po střední škole jsem absolvovala stále nová profesní školení a vzdělávala se. Naučené postupy od různých firem jsem vždy zkoušela nejprve na sobě, a pak své rodině i klientele, abych mohla sledovat jejich dopady na přírodní nehty. Pokud některá z fází postupu měla nepříznivý vliv na nehty, upravila jsem si jí nebo úplně vynechala. Zdraví nehtů pro mě totiž bylo vždy na prvním místě. Postupem času jsem se takto propracovala k velmi osobitému, preciznímu a časově náročnějšímu provedení manikúry, kterou nyní nabízím jako samostatnou službu nebo v kombinaci s aplikací gellaků. Způsob ošetření nehtů se tak vlastně stal "mojí signature značkou", za kterou ke mně dodnes přijíždějí mé letité klientky z různých koutů nejen České republiky. A to je pro mě největší odměna. Přes mnohé novinky v nehtovém průmyslu, pro mě vždy přírodní péče (manikúra) byla a je a bude základem perfektní péče a zdravých, pěstěných nehtů.

 

 

Nový začátek

Po šesti letech společného provozování manikérského studia Vědomá krása, se naše cesty se sestrou Veronikou rozchází. Dále si každá povedeme své hlavní obory trošku jiným směrem. Z tohoto důvodu se studio v Pražských Vršovicích od letošního března 2024 bude nově jmenovat „MANIQ. – MANIKÉRSKÉ STUDIO“ a Já se tam na vás budu i nadále těšit. Další novinkou je NOVÝ E-SHOP MANIQ., ve kterém si budete moci nakupovat ty nejlepší poklady pro vaší domácí péči o nehty, ruce a nožky. Všechno to jsou kvalitní a šetrné produkty, které já sama roky používám jak na sobě, tak na svých klientech a klientkách ve studiu. Hlavním důvodem, co mě vedlo k jeho založení byla vaše několikaletá poptávka po dostupnosti našich produktů i mimo Prahu.

 

Jak šel čas?

2024 – otevření nového manikérského studia MANIQ. Spuštění e-shopu MANIQ.

2019 – 2023 provoz studia VK, budování povědomí o oboru manikúry

2018 - otevření vlastního manikérského studia Vědomá Krása

2017 - získání mezinárodní profesní licence 2. Stupně - Certificate of Excellent pro značku BSG
vytváření konceptu salonu Vědomé Krásy a signature péče o přírodní nehty tzv. Intuitivní manikúry

2016 – 2017 práce v zakládajících týmech pro nově vznikající pražské salony Nehtynehty a Podologický institut Hilarion
Práce se značkami: OPI a přeškolení na značky Alessandro a Jessica

2014 – 2016 - mateřská dovolená

2016 - kurz Přístrojové manikúry, diplom Unique Style/Veronika Vitkovskaya

2016 - kurz Nail Spa Manikúra, Alessandro International

2016 - kurzy Manikúra Alessandro International

2016 - kurz Strip Lac, Alessandro International

2004 – 2014 vlastní soukromá praxe v oboru manikúry, nehtové modeláže a pedikúry formou spolupráce při focení proměn do časopisů, na módních přehlídkách a soutěžích

Práce se značkami: OPI, Orly, Young Nails a dalšími

2008 kurz Acrylic Resin System application, Certificate of Nail Design Academy, Young Nails

2007 kurz Nail Art, certifikát "1"Centra Říčany
2007 rekvalifikace Manikúra a nehtová modeláž, certifikát "1"Cetra Říčany

2005 rekvalifikace Vizážistika a barevné poradenství, Ing. Iveta Moravcová, Praha

2002 – 2004 maturitní obor Podnikání v oborech obchodu a služeb, SOU a SOŠ obchodu a služeb, Praha

1999 – 2002 učební obor Kosmetička (kosmetika, vizážistika, manikúra, pedikúra), SOU a SOŠ obchodu a služeb, Praha 4

Zpět do obchodu